Round | vs | Result | |||
---|---|---|---|---|---|
Preliminary | 1 | Les Dyer [Blun] | R. Swarbrick [Ald] | - | |
by 26 May | 2 | A. Oliver [BT] | M. McGee [LR] | - | |
Round 1 | A | L. Edwards [Thur] | 1 | - | |
by 9 June | B | J. White [Thur] | B. Taylor [Kess] | - | |
C | S. Rochaard [Blun] | L. McSweeney [Thur] | - | ||
D | M. Wright [BT] | 2 | - | ||
Semi Final | 1 | A | D | - | |
by 23 June | 2 | B | C | - | |
at Blundeston on 30 June | |||||
Final | 2 | 1 | - | ||
Area Champion |
Round | vs | Result | |||
---|---|---|---|---|---|
Preliminary | A | S. Page [Frsm C] | J. Hopper [Fres] | - | |
by 2 June | B | M. Hart [Mart] | M. Robinson [Yox] | - | |
C | M. Fox [LTN] | E. Aldred [Frsm C] | - | ||
D | M. Page [Wood] | A. Craigie [Wald] | - | ||
Semi Final | 1 | B | D | - | |
by 16 June | 2 | C | A | - | |
at Framlingham Castle BC on 29 June | |||||
Final | B | A | - | ||
Area Champion |
Round | vs | Result | |||
---|---|---|---|---|---|
Preliminary | A | M. Fisk [Sprou] | V. Baker [M/C] | - | |
B | A. Smith [Bran] | S. Hender [Norb] | - | ||
C | C. Woollard [Had] | J. Hayden [Sprou] | - | ||
Round 1 | 1 | S. Larwill [Had] | A | - | |
by 31 May | 2 | M. Saunders [Bram] | E. Harness [IBC] | - | |
3 | C | B | - | ||
4 | N. Wright [IBC] | E. Roberts [G/Val] | - | ||
Semi Final | A | 4 | 3 | - | |
on Neutral Green by 16 June | B | 1 | 2 | - | |
at Bramford BC on 30 June | |||||
Final | A | B | - | ||
Area Champion |
Round | vs | Result | |||
---|---|---|---|---|---|
Round 1 | A | D. Pryke [Rook] | S Deeves [ON] | - | |
by 31 May | B | A. Lilley [Ix] | J. Lambert [Rook] | - | |
C | C. Aldous [Thorn] | J. Ronchetti [Stan] | - | ||
D | P. Gattlin [Tudd] | J. Truin [Wood] | - | ||
Semi Final | 1 | C | B | - | |
on Neutral Green by 23 June | 2 | A | D | - | |
at St. Botolphs BC on 30 June | |||||
Final | 1 | 2 | - | ||
Area Champion |
Round | Area | vs | Area | Result | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Semi Final | ? | ??? | ? | ??? | - | |
Semi Final | ? | ??? | ? | ??? | - | |
at St. Botolphs BC on 30 June | ||||||
Final | ??? | ??? | - | |||
County Champion |